O informatyce

Interesujący blog tematyczny!

Home » Informatyka » Co zrobić, aby mieć okazję ochronić się przed różnego rodzaju wirusami?

Co zrobić, aby mieć okazję ochronić się przed różnego rodzaju wirusami?

Posted by admin On July - 25 - 2018 Comments Off on Co zrobić, aby mieć okazję ochronić się przed różnego rodzaju wirusami?
Co zrobić, aby mieć okazję ochronić się przed różnego rodzaju wirusami?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Mowa tutaj oczywiście o wirusach komputerowych. A w końcu są one identycznym zagrożeniem jak przykładowo wirus grypy – chociaż należy zachować odpowiednie proporcje. A więc powinniśmy jakoś uchronić się przed szkodliwymi wirusami. Jak? Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest chociażby to by dokładnie przewertować serwisy internetowe, w celu odnalezienia takiego programu, który sprawi, iż używany przez nas komputer będzie w lepszym stanie. A przecież tego byśmy właśnie chcieli! A więc pobierzmy jakieś oprogramowanie…
Zasadniczo sytuacja jest taka, że nawet najlepszy program antywirusowy nie będzie OK, jeżeli nie będziemy często aktualizowali bazy wirusów. Fakty są takie, że nieustannie są umieszczane świeże wirusy. Czyli jeżeli jest lipiec, a my ostatnią aktualizację robiliśmy w lutym, to trudno myśleć, że jesteśmy w odpowiedni sposób ochronienie. Zwróćmy uwagę, iż czymś niezmiernie ważnym jest to by w dosłownie każdym przypadku choćby nie przyjmować od nieznajomych osób wszelkiej maści plików. Bardzo często mówimy o bardzo szkodliwych wirusach, które sprawiają, że może na tym ucierpieć nie tylko komputer, ale również nawet portfel.

Categories: Informatyka

Comments are closed.